| alexandra20001000 a întrebat:

Hei buna,este foarte urgent,am fost racita,dupa care mereu imi curgea nasul stang si era infundat,,si avema infectie la sinusuri am fost la medic si acum sunt bine,dar intr-o zi cand mergeam
pe strada mi -am suflat nasul drept si prin ochiul drept iesea aier dar nu la coada ochiului la celalat capat,si m-am speriat foarte tare,si ieseau in fel de bulbuci si aveam ochiul lacrimat,va rog ajutati-ma eu port si ochelari si imi este frica,este urgent,ar trebui sa merg la medic,sau va trece,imi este foarte frica si nu este o gluma, sincer va rog funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Stai linistita, nu e nimic grav, intre ochi si nas sunt niste canale care permit circulatia lichidelor intr-o oarecare masura. Daca ti-ai pus vreodata picaturi in ochi, ai putut observa ca ele ajungeau pina in nas. Ce ai patit tu e invers, ai suflat nasul, si aerul suflat cu presiune a ajus la ochi, atita tot.