| 404namenotfound a întrebat:

Hei, ce paine nu ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi RECOMAND "Pâinea Grâu Întreg" = pâine 100 % integrală - vezi linkul :
http://www.velpitar.ro/? page_id=42

Eu NUMAI acest tip de pâine îl consum de vreo 3 ani!

Sau, poţi consuma pâine de secară : e foarte sănătoasă.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Orice paine ingrasa doar ca unele o fac mai mult, altele mai putin. Painea integrala este cea mai recomandata deoarece contine cele mai putine calorii si e bogata in carbohidrati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:)) cred ca toate sortimentele de paine ingrasa, dar cea integral mai putin..sau cel putin este mai sanatoasa. Uite aici un articol http://www.andreearaicu.ro/......gem-corect

| VladyXR a răspuns:

Neagra

| kyliejenner a răspuns:

Totul ingrasa daca nu stii cum sa mananci.

| Ungureanu90 a răspuns:

1. Pâinea de secară
2. Pâinea lui Ezekiel
3. Painea integrală de grâu
4. Pâinea din seminte de in
5. Pâinea fară gluten
6. Pita
7. Pâinea din ovaz
Sursa: http://www.ele.ro/......ment-37889

| LaPrincesaDeHielo a răspuns:

Pâinea neagră