| RainbowDash1 a întrebat:

Hei happy
Cum folosesc ceaiul verde pentru a slabi? a mai încercat cineva?
Dau funda!
Va rog, dați Răspunsuri complete, nu copy-paste de pe site-uri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Ceaiul verde nu te ajută la slăbit în felul în care crezi tu, are efect laxativ și energic(unii beau în loc de cafea). E într-adevăr foarte sănătos alături de o alimentație bine pusă la punct, dar nu face minuni.
Dacă vrei să slăbești mânânci în deficit caloric, iar ceaiul verde te va ajuta cu tranzitul.

| IoanaPsy a răspuns:

Ceaiul verde este sanatos doar daca bei zilnic, cantitati mici (o ceasca). Are rol antioxidant si ajuta la aspectul pielii. Eu personal nu stiu ca se foloseste in cure de slabire. Atentie! Are teina, un compus similar cofeinei, iar excesul dauneaza. Poti sa ai palpitatii. La o varsta frageda, nu as recomanda.