| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Daca inhalezi par de animale,se pune pe plaman si,, mori". Daca inhalezi par de la veste din blana de animal ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ry0010 a răspuns:

Nu mori. Parul de la animale este cu bacterii si de aceea poti sa mori daca inspiri. Pe cand geaca facuta din blana presupun ca e curata. happy

2 răspunsuri:
| Ecaterina2016 a răspuns:

Vorbiți din auzite.Organismul are un sistem de autoapărare foarte bun. Ca om care are caini pisici de mica, adică ani mulți happy nu am pățit nimic din contra mi-am consolidat sistemul imunitar.Trebuie sa te speli pe mâini indiferent ca pui mana pe animal sau obiecte, igiena este de baza.
Și dacă inhalezi par de la vesta de blana te asigur ca acela chiar e periculos căci este tratat chimic.
Mai bine sa va îngrijorați de aerul poluat pe care îl inhalați ...plin de noxe și metale grele ca plumbul. România este unul dintre cele maI poluate state din Europa.

| AlaskaYoung17 a răspuns:

O prietena de familie a inhalat un fir de par de pisica. Nu a fost frumos. A avut nevoie de o operatie.