| Melonnn a întrebat:

Hei, e normal sa te gandesti mereu la sinucidere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Nu este norma, stiu ca toti avem momente grele in viata dar trebuie sa lupta pentru ca sa ajungem sus! Sinuciderea nu este o solutiehappy

Sper sa numai gandesti negativ!

O seara frumoasa!

8 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Viata e atat de scurta, nu e normal sa o scurtezi si mai tare decat e deja

| Eastwood a răspuns:

Deci daca treci printr-o despartire sau ai o depresie e normal sa gandesti asa, dar nu o fa, nu are rost. Traieste-ti viata din plin, una ai si trece repede.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Nu este normal, cel mai probabil treci printr-o depresie! I-a legatura cu un medic psiholog, iti va prescrie niste antidepresive de genul acesta:http://www.depresiv.ro/tratament-depresie/medicamente-antidepresive

Sa auzim de bine,
Adrian.

| BenWilde a răspuns:

Nu.

| AlinG5 a răspuns:

Nu,nu este normal sa te gandesti la sinucidere. Dumnezeu ti-a dat o viata care trebuie traita si sa te bucuri de ia. Exista si greutati dar toti trecem peste ele.winking Multa bafta!

| Luci32 a răspuns:

Nu! si nu va fi niciodata normal! auzi:daca te sinucizi ajungi in iad cel mai urat loc

| rihannafox a răspuns:

Absolut nu!

| anymore89 a răspuns:

Toate problemele se rezolva intr-un final, trebuie doar sa gandim pozitiv si totul va fi bine. happy