| AnaisAnais15 a întrebat:

Hei, mi s-a umflat măseaua foarte tare, de 3 zile aștept să se dezumfle, iau antibiotice, aulin și ketonal, imi trece durerea cât de cât dar mă trezesc noaptea cu dureri foarte mari, a doua zi am stat cu gheata peste măsea și s-a mai desumflat un pic, dar a treia zi mi s-a umflat la loc, nu știu ce sa mai fac sa îmi treacă odată...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa ai rabdare, daca nu mergi la medicul stomatolog sa vezi ce spune acesta

| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai cateva zile de nu ai reusit sa iti vindeci maseaua, ultima solutie este sa mergi la stomatolog, acesta iti va da tratament pentru asa ceva si dupa ce este vindecat abia apoi poate lucra la maseaua cu problema. Nu mai incerca sa te vindeci singur acasa, pana nu iti distrugi stomacul de-a-binelea de la aceste antibiotice!

| doctorandus a răspuns:

Mergi repede la spital daca tii la viata ta.

| Fatamuntilor a răspuns:

Normal,a treia zi ar trebui sa se dezumfle.
EU zic sa mergi macar la medicul de familiesa iti recomande alt atibiotic. Dupa care la stomatolog sa rezolve dantura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul stomatolog!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Medicul de familie îți ca prescrie ceva pentru dureri și nu o sa mai ai nimic