| Anaxor96 a întrebat:

Hei salut! Am o mica problema cu greutatea, am 1, 60 m si cantaresc 67 de kg.Am corpul in forma de para si din cauza asta toata grasimea in plus s-a pus pe solduri.Imi puteti recomanda niste exercitii care sa dea rezultate? As vrea sa cresc putin si in inaltime...Stiti vreo dieta sanatoasa care sa ma ajute sa slebesc treptat si bine? Va multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Sa mananki multe fructe, sa bei apa inainte de masa, si sa alergi in fiecare zi vreo 2 ore:*:*

| CupCake97 a răspuns:

Daca vrei cumpara-ti cartea "traiesc deci ma abtin" de mihaela bilic( acolo ai o gramada de idei, si ca sport alearga cel putin 10 minute pe zi, sau mergi la un sport. sperc ca te-am ajutat

| Dyanna9700 a răspuns:

Trebuie sa tii un pic de cura sa mananci mai putin dar sa nu te infometezi sa te plimbi cat mai mult pe jos si cat mai putin cu masina si sa faci exercitii fizice care le gasesi pe internet.
Si iti trebuie si putina ambitie!
Succes!

| kitty9921 a răspuns:

Eu te sfatuiesc ca sa mananci in timpul zilei normal doar seara sa nu mananci. sa mananci seara doar cateva fructe...asa merge si la mine