| FaraSperantaSEN a întrebat:

Hei salutbig grin
am si eu nevoie de niste sfaturi daca ma poate ajuta cineva
Am 16 ani jumate, inaltime de 1.69/1.70
Imi puteti spune si mie ce alimente ar trebui si ce alimente nu ar trebui sa consum pentru a mai lua cativa cm in inaltime si daca exista si niste exercitii... chiar as vrea mult sa ajung pe la 1.76 1.77
Multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FOTOmodel99 a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url :3 si bea lapte...asa am auzit ca ajuta la cresterea in inaltime..si eu vreau sa cresc deci.

| FaraSperantaSEN explică (pentru FOTOmodel99):

Da laptele ajuta banuiesc din cauza faptului ca are calciu care ajuta la dezvoltarea oaselor

| FOTOmodel99 a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

Probabil.dar stiu un prieten de fapt un var care bea mult lapte si e inalt adica are 13 ani si 1.62...in fine si fratele meu bea mult lapte si are 1.70 happy..Si incerc si eu sa beau..nu prea imi place laptele :/ dar il beau pentru ca vreau sa fiu inala... apropo vezi ca ti-am dat niste exercitii mai sus.pup.love struck

| FOTOmodel99 a răspuns (pentru FaraSperantaSEN):

Inalta * laughing

4 răspunsuri:
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

big grin Inaltimea ta nu depinde maia de loc de alimentare. Incearca sa nu fumezi, lt ceva n-am ce-ti spune laughing) Bafta!