| Anonimus21332 a întrebat:

Hei. Sunt băiat, am 13 ani, fac 14 in 5 decembrie. Am 1.75 si 65-70 kg. am sfârcuri mari. dar burta nu o am aşa mare. din ce cauză? am sâni măricei cu sfârcuri. Ce este si cum scap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La varsta ta, modificarile observabile de la nivelul sanilor sunt absolut normale (fiziologice)!--- sunt cauzate de hormoni si dispar in aproximativ 18 luni de la aparitie.
Citeste despre ginecomastia la adolesceni:http://www.romedic.ro/ginecomastie-adolescenti-0P14821

| Anonimus21332 explică (pentru alessia5158):

îţi mulţumesc, m-ai ajutat foarte mult, deci nu e ceva permanent. :3

| alessia5158 a răspuns (pentru Anonimus21332):

Nu,stai linistit!---sunt consecinte ale asa numitei "furtuni" hormonale prin care trece organismul tau in perioada puberala.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link interesant de citit.
http://www.desprecopii.com/......ertate.htm
O zi buna:)

| darrio2007 a răspuns:

Esti in perioada pubertatii.Nu ti-ar strica sa te apuci si de un sport.Ai cam multe kilograme.