| MiaMiutza76 a întrebat:

Hei. Sunt fata, 13 ani, clasa a 7-a, 40 de kilograme si putin peste 1.55. Este rau sa fiu asa slaba la varsta mea. Toate fetele pe care le vad sunt mai dezvoltate iar eu sunt piele si os. am incheieturile destul de slabe dupa parerea mea :/. As vrea sa ma ingras dar nu stiu cum. Nu prea mananc mult de obicei in rest fac mult sport etc. Dar eu de obicei sunt si stresata cu scoala si poate din aceasta cauza.
Sfaturi cum as putea sa ma ingras, dar sanatos. Nu spuneti sa bag in mine prostii si etc va rog. Meotde simple si rapide pentru a arata bine.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AnnaDelRey a răspuns:

Incearca sa mergi la sala, pentru a iti tonifia corpul. Nu merita sa te ingrasi degeaba, deci, pastreaza-ti corpul asa cum l-ai primit.
Daca nu vrei sa mergi la sala, sau nu poti, uite niste exercitii pe care le poti face si acasa : http://www.gymsport.ro/exercitii-de-tonifiere-generala/