| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :3.
Am o scurgere vaginala de culoarea laptelui, nu are miros, dar e abundenta de cateva zile, precizez ca am 17 ani, sunt virgina...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Another6helpfull9stranger a răspuns:

Sigur. Sunt oarecum puțin surprinsă că nu ți s-a mai întâmplat asta până acum.laughing) Acea secreție se numește "scurgere". De obicei apare la câteva zile după ce ți-a trecut menstruația. Dacă este mult rea abundentă, este recomandat să folosești un tampon!
Nu trebuie să te sperii de asta.laughing Este doar modul în care se curăță vaginul tău.
În cazul în care apare cu un miros neplăcut sau alte complicații e posibil să fie o răceală la ovare sau o infecție, dar nu trebuie să te sperii! laughing
Pup. :*

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, poate ai o infectie vaginală, mergi m ai bine la ginecolog, sau la medicul de familie, sănătate multă.

| Bubbb a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Aoleu, m-ai speriat laughing, ce se poate intampla, e grav?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bubbb):

Mergi la doctor, normal că poate fi grav. Esti fată nu? Cum te numesti.

| Alcyon a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o infectie vaginala. Toate femeile mai fac asta din cand in cand (e vorba de un dezechilibru al florei vaginale). De multe ori trece de la sine. Ar fi bine sa mergi la un ginecolog.

| Another6helpfull9stranger a răspuns:

Și care este întrebarea?

| Bubbb a răspuns (pentru Another6helpfull9stranger):

Intrebare : e normal acest lucru?

| Bubbb a răspuns (pentru Another6helpfull9stranger):

Fundaaaaaaaaa

| Another6helpfull9stranger a răspuns (pentru Bubbb):

Sigur. Sunt oarecum puțin surprinsă că nu ți s-a mai întâmplat asta până acum.laughing) Acea secreție se numește "scurgere". De obicei apare la câteva zile după ce ți-a trecut menstruația. Dacă este mult rea abundentă, este recomandat să folosești un tampon!
Nu trebuie să te sperii de asta.laughing Este doar modul în care se curăță vaginul tău.
În cazul în care apare cu un miros neplăcut sau alte complicații e posibil să fie o răceală la ovare sau o infecție, dar nu trebuie să te sperii! laughing
Pup. :*

| Bubbb a răspuns:

Pai am mai citit pe alte site-uri si cica e ceva normal.