| cristiflorentin a întrebat:

Acum 2 săptămâni am cazut pe pietris razultand o rana la genunchi...astăzi a facut undeva la 15 zile.De o saptamana tot prinde si cade coaja însoțită de un lichid galben fara miros.
Nu ma doare dar ma mananca pe margini din cand in cand.
Am dat cu apa oxigenata rivanol tinctura de iod baneocin betadina crema de galbenele si ceai de pelin... orice sfat îmi este de ajutor.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Du-te la medic. Suna a infectie, probabil o sa ai nevoie de niste antibiotice locale.

| octav005 a răspuns:

Pai las-o sa se usuce coaja. asa se vindeca. te mananca. si cand vezi ca este foarte copata coaja. o poti decoji cu mare atentie.