| Eu_Irina_Doar_Irina_1998 a întrebat:

Hei TPU...acum cateva seri am mers la niste prieteni. Acolo am baut cu totii, dupa ceva timp m-am oprit din baut. Am cerut cuiva o tigara, la al 3-4 lea fum am inceput sa ma simt rau. Dupa ce am terminat tigarea, am mers la baie pentru a ma spala pe fata. (Din acel moment nu imi amintesc nimic). Dar a doua zi mi-a povestit o fata ca ar fi vrut sa intre in baie, si m-ar fi gasit pe jos, nu m-a miscat..si cu greu au reusit sa se asigure ca nu voi pati nimic. Credeti ca in acea tigara au fost droguri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Testul de sarcina s-a inventat si impotriva prostiei...

| mihai69 a răspuns:

Putea fi doar de la alcool (dacă ai băut tărie multă și repede), sau de la ceva pus fie în băutură, fie în țigară, fie chiar în ambele.
Schimbă urgent gașca, ăștia te vor face în curând poștă. Sau... asta vrei? nu de alta, dar dacă tot nu o să mai ții minte, mai contează?

| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai probabil a fost alcoolul. Asa cum a zis si cineva mai sus, alcoolul isi face efectul progresiv. Probabil in momentul in care a inceput sa isi faca efectul, tu ai inceput sa tragi din tigara si corpul tau nu a mai putut face fata.

Pe viitor nu mai bea atat si nu mai iesi cu oamenii aia. Fata aia nu trebuia sa te lase pe jos. Trebuia sa cheme o ambulanta sau sa te duca la un spital. In timp ce ai lesinat te-ai fi putut lovi la cap sau in timp ce stateai inconstienta te-ai fi putut vomita si sufoca in propria-ti voma, chestie care nu este atat de anormala.

| TrăieşteClipa a răspuns:

De la alcool.
Isi face efectul progresiv.
Trebuia sa te opresti mult mai devreme.
Dar experienta se face in timp.
Tigara doar a amplificat senzatia de rau.
Si este interzis sa amesteci bauturile.
Ai inceput cu ceva, mergi inainte cu ce ai inceput.
Daca le amesteci te faci praf din doua pahare.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Nu neaparat droguri, daca ai baut fara masura tigara aia a pus capac, ti s-a taiat firul. E totusi o lectie sa nu mai repeti, lasa-i pe altii sa faca ce vor si razi tu de ei, nu invers. Poate data viitoare nu mai scapi asa usor.

Răspuns utilizator avertizat
| Odysea a răspuns:

E posibil sa fie de la alcool. Poate era ceva pus or in tigara, or in bautura sau in amandoua. Sau poate ai baut prea repede

| Ionut_Ovidiu_1987 a răspuns:

Posibil sa ti fi pus etnobotanice in țigare