| dianamaria2001 a întrebat:

Hei, TPU! Acum un an aveam 65 de kilograme. Acum cateva luni am reusit sa slabesc pana la 52 de kilograme la 1.67, dar apoi mancand m-am ingrasat pana la 59. Cand am vazut am innebunit si m-am apucat iar de dieta. Acum am din nou 52 de kilograme si sunt obsedata sa nu ma ingras.
Dar mereu am stari de ameteala, adica uneori cand stau in picioare sau merg vad negru in fata ochilor tinp de cateva secunde si ametesc, iar apoi imi revin.
E posibil sa fiu anemică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil să fi anemică sau să ai tensiune mică ( hipotensiune )!
http://www.sfatulmedicului.ro/......eriala_175

Ar fi indicat să mergi la medicul de familie pentru un control şi, eventual, pentru analize/investigaţii suplimentare!

Toate cele bune.

| dianamaria2001 explică:

Ah, si am uitat sa menționez ca sunt foarte palidă la fata.