| 08262805ana a întrebat:

Hei, TPU....am 13 ani(sunt virgina) mi-a intarziat menstruatia 3 luni apoi mi-a venit 2 zile (adică am avut doar câteva pere de sânge si atat) apoi mi-a intarziat vreo 2 săptămâni, iar acum iarăsi s-a intamplat la fel(mi-a venit 2 zile si nu a curs mai deloc sange)...Ce se intampla?! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce era mai important : Dacă eşti în PRIMUL an de ciclu menstrual?

Oricum, este vorba de nişte dereglări hormonale :(
Situaţia este relativ normală doar dacă eşti în primul an de CM.

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-problema/

Toate cele bune!

| Florentina9210 a răspuns:

Oh, uite ma a mai si subliniat in paranteze, ceea ce e foarte rar in ziua de azi la varsta ei sa mai fie virgina.
mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dereglari hormonale. Este normal pentru unele persoane care au varsta ta. Daca persista in timp, e recomandat sa vizitezi un doctor fie endocrinolog, fie ginecolog, pentru a-ti da un tratament adecvat. Nu e bine sa fie dereglata mult timp. Dupa o varsta ar trebui sa se regleze cat de cat. Dar deocamdata nu prea ai de ce sa te ingrijorezi