| Cristtiane a întrebat:

Hei TPU, am 14 ani jumătate și de ceva vreme mă preocupă o chestie.
Sânul drept e mai mare,mai dezvoltat,are formă și e mai tare.
Sânul stâng e mic,moale și nu are formă.
Am motive de îngrijorare?
Știu că la un moment dat se vor egala relativ,mă preocupă însă faptul că unul e tare, iar celălalt nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai ce să faci şi NU ai de ce să te îngrijorezi happy

La majoritatea fetelor/femeilor, sânii NU sunt simetrici/egali : în general, unul este mai mare şi celălalt mai mic.
Nici poziţia NU este simetrică : de obicei, unul este puţin mai sus/jos faţă de celălalt.

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi.

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa sunt sanii unei fete, usor diferiti, dar totusi iti recomand sa mergi si la un medic.

| Cristtiane explică (pentru neutrino):

Mulțumesc de sfat.

| neutrino a răspuns (pentru Cristtiane):

Cu multa placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine vizitezi un medic. In felul asta vei sti exact care este problema si vei stii cum sa o rezolvi.

| StefiChan8D a răspuns:

Pai mereu cand iti cresc sanii si mai atunci cand vezi ceva neobisnuit la ei trebuie sa mergi la doctor.