| Yashashree a întrebat:

Hei TPU, am anumite simptome ciudate si nu inteleg de ce. Ma doare umarul drept mai exact spre spate, cand stau o perioada mai lunga fara sa stau intinsa pe spate, ma doare capul deseori, am avut perioada asta timp de o saptamana greturi in fiecare zi, ma simt foarte obosita, ma doare in stanga sus langa coasta. Tin sa mentionez ca fumez de 4 ani si in anul asta am inceput sa am stari de ameteala, greata dupa ce fumez si consum cola in fiecare zi pentru ca mi-am facut prostul obicei vara trecuta de a bea cola mereu in timp ce fumez. Imi este frica sa ma duc la doctor. Imi puteti spune dupa simptomele mentionate ce as putea avea? Niciodata nu am energie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Pai in primul rand nimeni de aici nu este doctor si necesita sa faci ceva analize pentru treaba asta, cred ca majoritatea vor fi gratuite.
In primul rand tu insuti esti propriul tau doctor si stii mai bine ce te doare. Fumezi si bei cola zilnic si ai inceput sa ai stari de ameteala si greata? pai lasa-te. Nu deodata, dar treptat.
Maicamea bea cola si cafea si tigari zilnic si a intrat in spital anul trecut pentru ca a facut pietre la rinichi. Asta e o posibila cauza.
Durerile de cap sunt de la stres.
Mananci sanatos si mese regulate pe zi? dormi suficient?
Degeaba vorbim daca tu iti faci rutina asta zilnic. Prin medicamente nu o sa treaca daca continui cu acest mod de viata.
Mai departe stii si tu ce ai de facut.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să ai o spondiloză cervicală (amețelile și durerile de cap sau de omoplat pot fi și de la asta).
Caută pe internet un articol despre asta și compară situația ta cu simptomele descrise.
(Asta nu înseamnă că nu trebuie să mergi la doctor)