| lianaiovan a întrebat:

Am de vreo 3 saptamani mancarimi pe maini,picioare si spate. Nu am nici o bubita pe corp care sa ma manance. Daca iau medicamente pentru alergii, 2-3 zile imi dispar mancarimile, apoi revin. Ce sa fac? Va rog nu-mi dati sfaturi ca "du-te la doctor" si altele de genul asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Poate eşti alergic la ceva sau e intoxicaţie. Ar mai putea fi posibil şi vărsatul de vânt care apare şi dispare. Chiar ar trebui să mergi la medică, părerea mea. Acum, alegerea este a ta.

| Nonameagain a răspuns:

Ba chiar sa te duci la doctor. De unde stii tu ca ai alergie? Din moment ce nu iti trece, poate este o intoxicatie alimentara. Nu trebuie sa ai bube.

| lianaiovan explică:

Am avut varsat de vant deja. Si chiar, intoxicatie alimentara? De o luna?