| Lanaroth a întrebat:

Hei TPU happy. Am herpes bucal de 3 zile și de atunci nu mai ies din casă nu știu cum sa îl maschez e deasupra buzei de sus, dar și pe buza. Îl tot tratez cu crema de galbenele și propolis.Dar pana se tratează nu pot sa ies din casa, am încercat cu fond de ten și ruj, dar degeaba. Și la farmacie nu găsesc plasture special sa mascheze, și nu ies cu eșarfa sau bandana la gura pentru ca am prieteni nașpa și mi-o dau jos.
Imi puteți da niște sfaturi? p.s Luni am școală

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Luni esti buna si de maritat. Frigul nu face bine.

| Lanaroth explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar mâine vreau sa ies la băut laughing)

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Lanaroth):

Ia un intaritor inainte de plecare si iti da curaj. Si daca bei bine ai sansa sa te probeze mai multi sa vada daca esti buna de nevasta ...altuia.

| Lanaroth explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu, mulțumesc.

| PeFuga a răspuns:

Exista cabinte stomatologice la care se poate trata herpesul cu laser. Se usuca dupa o sedinta (maxim doua). Pretul este de aproximativ 100-150 de lei. Altfel, poti merge la farmacie sa ceri un unguent special pentru asa ceva. Daca il lasi in pace, in cateva zile ai scapat oricum de el, perioada in care isi face de cap este cam de 10 zile din care au trecut 3 si care pana luni se fac 6...

| Lanaroth explică:

Știu și eu cum îl tratez, dar vreau să îl maschez cumva.