| annemona a întrebat:

Hei TPU am niste intepaturi groaznice in partea stanga sub coasta.de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ar fi mai multe cauze.De ex colonul poate da dureri si in stanga sub coaste (daca suferi de colon iritabil),sau splina (de multe ori da dureri datorita efortului),insa nu as sti sa-ti spun exact de unde vine durerea ta. Deci, daca durerile persista iti recomand sa mergi la medic, dar daca este o simpla durere care nu te deranjeaza prea tare te sfatuiesc sa nu te mai panichezi asa din orice caci fiecare persoana mai are din cand in cand cate o durere (doar nu suntem roboti)happy

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Durerea poate avea punct de plecare splina, colonul, stomacul. Ar fi bine sa mergi la medic daca durerea persista. http://www.i-medic.ro/......utea-crede