| PikaRawrr a întrebat:

am o intrebare poate stupida
cand incerc sa adorm simt ca as cadea pe scari si ma trezesc imediat
de ce se intampla acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexa_4667 a răspuns:

Cand dormi tu nu sti ce faci( ca dovada ca nu ne amintim cum am adormit, sau ce am facut in timpul acela) putem spune ca nu sumtem constienti.Ei bine, in timpulacesta, subcinstientul lucreaza, un exemplu fiind visele( uneori stupide, alteori folositoare si simpatice). Caderea pe scari in vis nu are o semnificatie importanta, scoate doar in evidenta ca ti-e frica de acest lucru- poate chair de inaltimi. Daca la baza scatilor este intuneric, denota faptul ca ti-e frica de necunoscut. Eu de exemplu simt ca as cadea de pe o stanca, intr-un hau intunecat. Mie intr-adevar mi-e frica de intuneric si inaltimi. Nu exista o rezolvare a acestor vise, ele nu constituie o problema reala, sunt doar mici "parti"ale voastre pe care nu le stiti, iar subconstientul vostru vrea sa fie "dragut" cu voi si le scoate la suprafata

8 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Rareori am astfel de vise si visez ca am sa cad intr-o groapa ori ca am sa cad de pe bicicleta...Dar eu nu ma trezesc happy Nu stiu cauza, dar ai putea inainte sa adormi sa bei un pahar de lapte si sa te relaxezi ori sa pui niste muzica linistitoare(eu adorm cu castile in urechi) si cosmarurile cu cazaturi trec.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Nici eu nu stiu de ce. Mie mi se intampla ca imediat de am adormit sa visez ca sunt cu patul in cer si cand cade patul pe pamant ma trezesc brusc. Sau visez ca sunt pe acoperisul blocului si stau cu bratele deschise si ma arunc. Mda. big grin

| PikaRawrr explică:

Scuze pentru categorie

| Metallicaaaa a răspuns:

Chiar asa ce si eu patesc tot asa, nu stiu de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu da, ati innebunit cu totii rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la orce om.atuncia sti ca ti-a venit somnul si vrei sa dormi cu adevaratwinking

| SunnyFlame a răspuns:

Si eu am aceeasi prob...si nu ii gasesc rezolvare

| edy_7290 a răspuns:

Si eu patesc de foarte multe ori...ai patit vreodata sa te duci pana jos pe scari? daca ti se intampla fac infarct