| alinaioana12 a întrebat:

Am o mare problema, de ieri mi s-a umflat maseaua sad. azi am inceput sa iau oxacilina 500 mg [ 1 la 8 ore ]. dupa ce o sa se desumfle o sa ma duc si la dentist.
Ce as putea sa fac sa mi se desumfle mai repede? Nu vreau ca luni cand incepe scoala sa ma duc cu maseaua umflata sad.
Si inca ceva, la masea umflata trebuie sa tii cald sau rece?. unii zic cald altii rece.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie continuat tratamentul cu antibiotic si este recomandat compresa cu apa rece sau gheata.

http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

| Answer17 a răspuns:

Am avut aceias problema si mi se umfla de nu mai puteam sa merg la scoala pentru ca aratam de zici ca aveam partea stanga a mea si partea dreapta a alt cuiva laughing mi se modificasera si trasaturile... dar numai prim extractie am scapat de asta.