| InoueOrihime a întrebat:

Am o problema, as zice eu. De ceva timp sunt mereu trista, simt ca nimic nu are sens, nu am prieteni si plang fara motiv. Simt ca nimeni nu e langa mine si ca nimeni nu ma intelege. Sunt mereu deprimata si nu ma regasesc. Simt ca am nevoie sa stau singura intr-un colt si sa plang fara motiv.Ce inseamna asta si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Aici ai nevoie de mai multa determinare. in primul rand sa incepi sa vorbesti. sa iti faci prieteni.
iti faci un sens stabilindu-ti niste obiective. iesi prin oras, plimba-te, nu mai sta in casa la calculator.
daca ai 18 cauta-ti un loc de munca. e putin ciudat dar si la munca iti poti face prieteni.
Eu am fost plecat in Danemarca vreo 5 luni. cand m-am intors aici m-a apucat depresia.( e drept e ceva normal. se numeste soc cultural, readaptarea dureaza destul de mult in unele cazuri.) ca sa scap de starea de muratura am plecat la munca in Grecia (inca mai sunt aici). mi-am facut aici unul dintre cei mai buni prieteni.

| InoueOrihime explică (pentru Danzell):

Eu incerc sa fac imi fac prieteni dar mai nimeni nu vrea sa stea cu mine...Nu stiu de ce. Nu pot sa ies in oras pentru ca nu ma lasa ai mei. ( am 13-14 ). M-am gandit ca ar putea fi o depresie pentru ca plang din senin si cand ascult muzica plang si mai tare. Nu imi pot cauta un loc de munca. Nu am 18. sad

| Danzell a răspuns (pentru InoueOrihime):

Zambeste. altceva nu stiu ce sa iti zic. eu cand eram in liceu nu prea vorbeam mult. ma rog nici nu aveam cu cine ca aveam numai pramatii cu bani.

| InoueOrihime explică (pentru Danzell):

La mine in clasa numai d-astia am. Daca nu ai bani, esti un ratat. straight face

| Danzell a răspuns (pentru InoueOrihime):

Atunci te inteleg laughing

| InoueOrihime explică (pentru Danzell):

Me too rolling on the floor)))

| Sashavalentine a răspuns:

Inseamna ca esti fraiera.Ce poti face? Traieste-ti viata, fa-ti prieteni, fi optimist straight face. Cu atitudinea asta crezi ca o sa fii vreodata fericita? Si in plus, daca vrei sa vorbim adauga id: imiplacepizza.winking da, chiar imi place mult, nu mai fa misto de id u meu

| InoueOrihime explică (pentru Sashavalentine):

Eram inainte, acum nu stiu ce am, de aia am si scris aici pentru ca nu este ceva normal pentru mine. straight face Altfel nu scriam.

| cristi767 a răspuns:

Octavian Paler zicea: "Am invatat ca lumea nu se va opri in loc pentru durerea mea".

Daca simti ca trebuie sa plangi, plange. Dar apoi du-te si revino-ti. Poate ai tu asteptari prea mari de la cei din jurul tau. Evalueaza si asta happy

| InoueOrihime explică (pentru cristi767):

Plang, ca nu am ce sa fac. Nu astept nimic de la cei din jurul meu. Problema cred ca este la mine, dar nu o gasesc...

| Misea_Mihai_1985 a răspuns:

Incearca sa te imprietenesti cu colegele tale din clasa, discuta cu parintii tai despre asta. Nu mai plange fara niciun motiv. Traieste-ti viata!

| James2001 a răspuns:

Stout problems cu care tell confrunti multi trec print asta far ar trebui sa-ti dai seama caci viata e una si trebuie sa te bucuri de orice moment al vietii si vei realiza cat e de scumpa viata si va trece