| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, am și eu o problemă. Acum 2 zile, mi s-a rupt rama de la ochelari și am încercat să-i port în continuare. Seara am cam început să am o mică durere de cap. Ieri m-am dus la un magazin de ochelarii și atunci purtam vechii ochelari. I-am purtat până seara când am trecut la cealaltă pereche de ochelari. Ambele perechi au același număr. Este normal să mă doară capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca nu mai stau in pozitia normala. Se deformeaza imaginea pe retina si de aia te dor ochii. Altfel, daca stateau in pozitia corecta, n-au de ce sa te doara.

| sierra1 a răspuns:

"mi s-a rupt rama de la ochalarii...Este normal să mă doară capul?"

fiind cu gândul la cât o să te coste, e absolut normal