| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa slabesc 5 kg destul de repede, cum as putea? Dieta dukan este eficienta sau dati-mi o dieta eficienta pe care ati incercat-o.Sunt fata am 16 ani 1.67 si 55 de kg.si trebuie sa ajung la 50 de kg pentru ca fac modeling

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Tu nu ai nevoie de dietă, ci de un program raţional în ceea ce priveşte mesele.
3 mese pe zi, ultima până în ora 6, eviţi mâncărurile grase şi dulciurile, reduci consumul de pâine, pui accent pe salate.
Mult sport şi ambiţie şi vei reuşi!
Baftă!

| pietrean a răspuns:

Daca vrei sa devii "scandura" si sa-ti distrugi organismul, poti sa tii ce fel de dieta vrei!
La varsta ta si la 1, 67m, ca sa fii SANATOASA, ar fi detul sa ai 55-57kg. Poti sa ajungi la 50kg, dar poti deveni anorexica si greu mai scapi de aceasta boala.Toate fetele viseaza sa devina miss-uri,dar trebuie sa vorbesti si cu un nutritionist,dupa ce iti faci un set de analize,ca sa fii sigura ca nu privezi organismul de vitamine, minerale, fibre, lichide.
Despre dieta DUKAN, s-a vorbit foarte mult NEGATIV:organismul este hranit doar cu pre multe proteine.Se slabeste,dar cu ce riscuri! Dupa,te poti ingrasa foarte repede,deoarece organismul cauta sa "supravietuiasca",din ce ii dai si astfel te ingrasi,metabolismul fiid dat peste cap.
Acum, gandeste tu singura, dar si cu familia, cu un nutritionist, ce ai de facut!

| Ironicnαme a răspuns:

Mananca fara paine, lasa dulciurile, arunca-le. Plus, nu mai manca prajit. Asta este secretul, nu ai nevoie de dieta Dukan (care este foarte dura din punct de vedere al stomacului, iti poate afecta foarte mult stomacul). Alearga mult, iar intr-o saptamana slabesti si mai mult de 5 kg. (In cazul tau nu prea ar fi nevoie, esti perfecta la 55 kg, dar si la 50 e ok. )

| 123surprise a răspuns:

Daca bei un pahar de apa foarte rece imediat ce te scoli metabolismul scade cu pana la 25%

| mariyya a răspuns:

Incearca dieta army, 5 kg in trei zile, nici nu trebuie sa faci sport.

| Anonim2132432 a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti nu trebuie decat sa iti faci un program cu niste ore la care sa mananci...De vreo 3-4 ori pe zi, pana te obisnuiesti, dar asta nu inseamna ca trebuie sa faci asa mereu...adica nu inseamna ca nu trebuiesa mai bei sucuri sau sa mananci de la fast-food macar o data pe luna sa nu exagerezi doar ti-am zis ai nevoie de un program happy

| Rosee07 a răspuns:

Eu am slabit 10 kg intr-o saptamana, desi nu e sanatos deloc. Sport nu am facut, adica ceva abdomene in casa. Dar am renuntat la sucuri, alimente din magazin, prajite. Am mancat salata foarte multa... si cartofi fierti, carne de pui dar nu prajita.

| Rosee07 a răspuns:

Hei. nu stiu daca primesti mesajele de la mine ca imi da eroare. dar iti las id-ul meu si ma gasesti acolo! xd.deia@yahoo.com