| LoveMusic14 a întrebat:

dati-mi idei de ce medicamente as pute lua pentru cresterea in inaltime, ma gandeam la growthflex dar am incercat sa il comand si apoi nu ma suna nimeni si nu se intampla nimic. am facutr inot si baschet dar nimic. am i, 59 mama 1.72 si tata 1.80.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu exista tratament minune.
Sportul in general dezvolta, asa ca, sa n u crezi ca daca faci o luna sport vei creste cat alti in 2-3 ani.
Fii perseverent si bucurate ca esti sanatos.
Sarbatori fericitehappy

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Medicementele nu ajuta cu nimic ( mai rau iti fac la organism) daca semeni la inlatime cu parintii tai, pe tatal tau sunt putine sanse sa il depasesti. In general o sa ai o inaltime intre inaltimea alor tai.
Din pacate nu poti sa schimbi adn-ul.
Inotul si baschetul trebuie facut ca un sport, adica de 3-4 ori pe saptamana sa il practici, nu ocazional si te ajuta sa te inalti, dar nu mai mult decat iti permite gena pe care o ai.

| KodrutZ a răspuns:

Citi ani ai? Fa in continuare baschet si lasa timpeniile.

| Otto2014 a răspuns:

Si eu eram mai micut, cu timpul am crescut.