| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU dau funda! Mama mea are dureri de burta de ieri.Azi a vomitat.A durut-o burta tot timpul.Ce poate sa aiba? Raspundeti-mi cat mai repede! Imi fac griji pentru ea.Are 42-43-44 de ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cauze pot fi multe.
O criza de bila/o indigestie/o sarcina.
Dar cel mai indicat ar fi sa apeleze ori la medicul de familie ori direct la urgente
O zi buna sa aihappy

12 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Deci nu ști ce vârstă are propia ta mama. E clar!

| Bie19 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Are 42 dar ma grabeam sa scriu.Si ce e clar?

| PedoBarbie a răspuns (pentru Bie19):

E clar ca nu ce varsta are.

| Bie19 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Mama sti si tu asa bine sa scrii happy ca o scandura

| BogdanDediu a răspuns:

Are 42 43 sau 44 cat are pana la urma? Nu stii cati ani are mama ta?

| Bie19 a răspuns (pentru BogdanDediu):

Are 42 dar ma grabeam sa scriu...

| Daniel2836 a răspuns:

Fa-i o ecografie (poate fi insarcinata ) sau a mancat ceva peste termen sau ceva ce nu-i place si a mancat cu scarba! mai bine v-ati duce pe la un ginecolog repede!

| dreamgirl94 a răspuns:

Urgente.Poate avea doar o indigestie dar totusi, sa fim siguri.Ce culoare are voma? ce miros? unde sunt durerile mai exact? la toate aceste intrebari va trebui sa raspunzi in urgente, ok? du-o si nu mai sta.

| HeLps a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau dar pe une a umblat mamica ta?

| KALASHER a răspuns:

Probabil s-a întâlnit cu un bărbat de 30-31-32 de ani și acum o să ai un frate de 0-1-2 ani.

| Criss333alb a răspuns:

Poate are probleme la ficat B| Asa stiam eu. Daca ii se usuca si gura si bea multa apa si merge foarte des la.baie s.ar putea sa aiba diabet. Toate cele bune numai bineeeee :*:*

| daniel1009 a răspuns:

E gravidă