| Denisa1828 a întrebat:

Hei, TPU! De câteva zile mi-am pus aparat dentar ( mobil) si inca nu m-am obișnuit cu el, nu pot vorbi prea bine. 1.Cat timp imi va lua sa ma acomodez, sa pot vorbi bine?
2. Voi avea dureri mari când imi va strange aparatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CurcubeuRozDelia a răspuns:

Dupa cum spune si TPU eu doar iti dau un sfat pentru ca eu nu sunt in masura dar si eu am purtat pe la vreo 7 ani si de acomodat va fi mai greoi sa zic 1 saptamana 2 ......si da vei avea dureri dar nu chiar incredibil de dureroase asa putin la inceput! Si iti dau un sfat eu atunci mi-am pus aparatul dentar pe iarna asa ...si cand am mers la colindat mi se facuse foame si am vrut sa mananc un covrig tare -_- si sa vezi dureri acolo deci ai inteles nu manca lucruri care sunt destul de tari! Sper ca te-am ajutat!