| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, de ceva timp, chiar ani am limba foarte crapata, cu secretie albicioasa pe ea... am fost de curand la ORL si mi-a recomandat un examen micologic lingual pentru ca dna doctor suspecta candidoza. Am facut acest examen si mi-a iesit negativ atat candida cat si streptococ respectiv stafilococ... ce alte analize as mai putea face sau ce ar putea fi? Sunt disperat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ivanov27 a răspuns:

Hei, dacă limba este „încărcată" şi are pe suprafaţa ei un depozit albicios, poate înseamnă că ai probleme cu stomacul. Crăpăturile pot sugera exces de caldură în organism sau că nu bei suficiente lichide.