| Andrree a întrebat:

Hei, TPU!
De duminica mi s-a tumefiat obrazul stang, consecinta a unui abces dentar, iar in cursul zilei de astazi as vrea sa merg la un medic stomatolog sa faca ceva in aceasta privinta (am inteles ca in acest caz singurul lucru pe care poate sa-l faca este sa-mi dea drumul la canale).
Intrebarea mea este: cam care ar fi costul unei astfel de interventii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Cam 100-150 de lei. + antibioticele de rigoare pe care va trebui sa le iei o vreme...

| marin81 a răspuns:

O sa mai iti dea si tratament de antibiotice si te va rechema pentru plomba, asta daca se mai poate salva ceva, daca nu o sa ti-o scoata dupa ce nu vei mai avea puroi/ Costul, depinde de la cabinet la cabinet, cred ca undeva incepand de la 40 de lei, uite aici niste preturi http://www.dentalstyle.ro/tarife-stomatologie.htm#