| AndreuCom a întrebat:

Deseori, la scoala, Imi fug ochii. Am ore dimineata. Cu ochiul drept vad in ceata iar cu stangul vad perfect. Am adesea dureri de cap. Credeti ca imi trebuie ochelari? Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca cel mai indicat ar fi sa te prezinti la medicul de familie si apoi catre cel de specialitate.
Cu mama ta ai vorbit? i-ai adus la cunostinta ce se intampla cu tine?
Nu amana si nu te juca cu darul cel mai scump numit VEDEREA.
O zi bunahappy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sigur iti trebuie. Durerea de cap este de la ochi.Mergi la un control.

| Fatamuntilor a răspuns:

Neaparat discuta cu mama ta, mergeti la medicul de familie, apoi la specilalist.Si asta cat mai urgent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gizas. E mai mult decat EVIDENT ca ai nevoie de un consult oftalmologic, nu stiu, tu ce zici, e in regula sa ai dureri de cap, sa vezi cu un ochi in ceata si sa iti fuga ochii? laughing