| AndreeaM1 a întrebat:

Hei,TPU! Doare cand iti taie gingia? Mi-e foarte frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex9911896 a răspuns:

Da e ca și când ti-ar tăia carne de pe mână. Știi chill nu te doare, dacă ți frica ii zici și îți pune mai mult anesteziant și gata. Totul se rezolva prin comunicare :*

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Vei simti o durere slaba dar incomoda dupa ce iesi de la dentist - nu ai cum sa nu simti odata ce vei si manca, dar vindecarea este foarte rapida.

| AndreeaM1 explică:

Multumesc tuturor!

| ColacMarius a răspuns:

Te anesteziaza, nu o sa simti nimicwinking la propriu laughing)

| Ily151 a răspuns:

Nu e cine stie ce durere. Este suportabila. e ca si cum te-ai zgaria putin la gingie. happy