| gomen a întrebat:

Hei TPU.
E in regula inca sa ai dereglari menstruale chiar daca ai de aproape 2 ani?
Mi-a venit pe la sfarsitul clasei a 6-a (era 2017) si dupa o luna am asteptat 4 luni si mama mi-a zis ca e in regula, nu trebuie sa ma speri. Si a fost ok, dupa alea 4 luni mi-a venit normal..pana vara asta. In vara asta, nu mi-a mai venit din mai, aproape iunie.
Si vreau sa mai mentionez ca saptamana asta a inceput cu dureri de burta, spate, cap, libido cam mare worried. Chestia e ca asa mi s-a intamplat in fiecare luna: din mai-iunie, pana acum.
Am vorbit si cu mama de chestia asta dar ea e cam ingrijorata de data asta.
(Si nu, nu-s gravida, n-am intretinut nicio relatie sexuala).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimaalee29 a răspuns:

E normal sa iti intarzie, eu am de 5 ani ciclu si niciodata nu mi-a venit la data la care trebuia. Du te la un ginecolog ca sa scapi de griji

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mergi si fa-ti investigatii amanuntite. Nu este normal sa ai intarziere. Mergi la ginecolog si la endocrinolog.

| GabyT10 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un medic endocrinolog, aceste intarzieri menstruale sunt dereglari hormonale.In urma unui consult, medicul iti va da un tratament si se va regla aceasta problema.Multa sanatate iti doresc.

| gomen explică:

Daca nu imi va veni nici luna asta, voi merge la un endocrinolog sau chiar ginecolog..Va multumesc pentru răspunsuri!