| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,ieri in oras am alunecat pe o bordura in panta si mi am sucit piciorul, nu e rupt pentru ca pot merge pe el,dar totusi ma doare in zona din spatele genunchiului (gamba cred),si la orice îndoit ma doare,intrebarea e, o sa treaca de la sine? si in cat timp?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denis123456 a răspuns:

Exact ce-am patit si eu, iti trebuie fașă elastica de la farmacie, si piciorul trebuie legat sculat adica legat de le la talpa si la glezna, sa nu strângi prea tare, fiindca iti sunt venele sucite.

Nu face efort, daca nu mergi la magazine pana alfi plumb! Care il pui pe un prosop, sau de nu pe fașa aia, ai grija ca plumbul sa fie Așezat unde te doare.

De nu crema de galbenele e foarte buna la problm. Asta.

Bafta! ☺️

2 răspunsuri:
| StochirleaAlexandra a răspuns:

O sa treaca de la sine in cateva zile, o saptamana cel mult.

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Incerca sa pui gheata pe picior sau ceva rece pentru ca este ceva lucsatie dar totusi fa ce a spus si denis123456 ca sa il ti imobilizat.