| oMeow a întrebat:

Ieri m-am jucat cu ni; te prieteni cu mingea. Am alergat destul de mult. Ideea e ca am ajuns acasa si cand mi-am dat tenesii jos aveam piciorul ( partea aceea de langa degete putin mai sus ) usor umflat si ma doare cand ating, nu foarte rau. Mentionez ca nu m-am lovit deloc. Posibil sa imi fi sclantit piciorul?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Kyubii a răspuns:

Ți s-au umflat picioarele de la efort, nimic mai mult!

| oMeow explică (pentru Kyubii):

Păi înțeleg. dar nunumai că s-a umflat ci mă și doare când merg. ( Plus că e doar la piciorul stâng, adică... celălalt nu are nimic )

| Kyubii a răspuns (pentru oMeow):

E posibil să-ți fi forțat acel picior mai mult. Ți-aduci aminte dacă cumva te-ai lovit sau înțepat sau ai călcat strâmb?

| oMeow explică (pentru Kyubii):

Nu, tocmai de asta mă și mir.
Iar în zona aia că am uitat să specific este roșu. Ceea ce nu înțeleg e cum de mă doare? ok, se umfla dar mă doare când merg.

| Kyubii a răspuns (pentru oMeow):

Dacă e zona roșie și tu totuși nu ai făcut nimic, nu cumva te-o fi mușcat ceva?

| oMeow explică (pentru Kyubii):

Aveam teneși. Oricum, o să văd ce se întâmplă în următoarele zile șii dacă tot nu poate o să merg la medic ceva happy. Părinții mei spun că e o entorsă dar știi cum e. Nu ești sigur până nu ai dovezi. Mulțumesc :*

| Kyubii a răspuns (pentru oMeow):

Am avut entorsă la mână, crede-mă că aia doare de te urci pe pereți, mai ales în primele două zile de la impact!