| nevermind3322 a întrebat:

Ma doare ochiul drept sad sunt sigura ca m-a prins curentul, ca imi tiuie urechea dreapta si ma doare... faza e ca stiu cum se rezolva cu urechea (pui vata cu spirt si trece), insa cu ochiul nu stiu... ma ajutati va rog si pe mine? happy dau fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CartofiorDulce a răspuns:

Consulta un medic urgent, nu ar trebui sa te doara ochiul, ci doar sa se inroseasca daca ar fi de la curent.

| Tibi45 a răspuns:

Consultă urgent un medic ORL, nu se pune spirt în ureche, ai putea să achiziţionezi o infecţie severă şi oricum spirtul nu te ajută cu nimic!
Durerea ar putea proveni şi de la o lucrare stomatologică (dacă ai aşa ceva), nu este obligatoriu să provină numai de la contractarea unui "curent"!
Nu te juca cu propria-ţi sănătate, că s-ar putea să regreţi. Noroc şi sanătate.