| Alexandra00009 a întrebat:

Hei TPU, mă scuzați că vă deranjez.Peste 2 săptămâni trebuie să plec la mare și vreau să slăbesc până atunci cel puțin 7 kg.Am 16 anii și 59 de kg și vreau ca până atunci să scap de burtă.Îmi puteți spune ce aș putea să fac? Nu pot ține tot felul de diete. Dacă puteți să îmi spune-ți alimente sau ceva care m-ar putea ajuta. Vreau să precizez că am mai slăbit 10 kg și fac și sport și nu mai mănânc așa mult dar vreau urgent să slăbesc până atunci și să scap de burtă.Vă mulțumesc frumos.

P.S:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mafiotu007 a răspuns:

Pai tu vrei sa scapi de grasime sau din greutate? Daca vrei sa scapi din greutate poti sa infometezi pana atunci si o sa ai 50 kg dar o sa arati ca un schelet.Dar, daca vrei sa pierzi grasime, poti sa arati foarte bine slabind doar 2-3 kg in astea cateva saptamani.

7 răspunsuri:
| Juviia a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci paine multa si nu mai manca dulciuri. sper ca te-am ajutat!

| iDarkness a răspuns:

Alexandra, e imposibil sa slabesti 7KG in 2 saptamani.
T/C.

| MarianaNiculescu a răspuns:

In maxim 2 saptamani slabesti 3-4 kg si o sa arati bine.

| danmunteanu84 a răspuns:

Sincer, iti faci mai mult rau daca slabesti atat de rapid. De exemplu ti-ar putea ramane pielea intinsa si sa nu isi mai revina. Plus posibile probleme de sanatate in timp. Daca e chiar asa de urgent, maxim 3 kilograme as zice ca e ok in 2 saptamani. Dar 7 e exagerat. Ai grija de sanatatea ta in primul rand.

| Alexandra00009 explică:

Vreau să scap de burtă, asta e problema mea.M-am săturat să se radă de mine că-s grasă.

| redred1 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti 7 kg in 2 saptamani, atunci mananca foarte putin, mananca doar fructe si legume fierte sau naturale, bea doar suc. De dimineata mananca un borcanel mic de iaur normal.

| undressend a răspuns:

Salut. Si eu sunt intr-o situatie foarte asemanatoare. Si eu plec la mare peste 2 saptamani si am pus mana sa slabesc. Deja am slabit vizibil astfel: in fiecare dimineata storci sucul unei lamai intr-un pahar, apoi umplii paharul cu apa calduta. E foarte important sa fie calduta! Astept 15-20 de minute de la consumul paharului, dupa care iei micul dejun. La fiecare masa cel mult o felie de paine si nu gusti carnea sau dulciurile. Mananci fructe (recomand pepenele rosu care detoxifiaza corpul si te ajuta sa slabesti mai repede). Poti incepe chiar acum sa faci exercitii cu bazinul, soldurile si fundul. Datorita lor vrei sa slabesti asa ca trebuie sa lucrezi muschii. Eu astfel am slabit 3 kg in 4 zile. Multa bafta si tie.