| anonim123456 a întrebat:

Hei TPU ma simt bulversata dintr-o chestie. De o saptamana, ametesc. Si nu, nu sunt insarcinata. Dar nu stiu de ce. Adica, ma pun buburez si cand revin in picioare ametesc. Dar ametesc serios, ca daca nu m-as tine bine pe picioare as cadea; era sa cad de vreo cateva ori. M-am gandit ca poate am "cadere de calciu" dar nu e posibil. Serios. Dimineata mananc iaurt, la scoala covrig, cand vin acasa supa/ciorba/ce are mama sa-mi dea si dupa masa si seara tot mananc la fructe. Deci cred ca nu am cum sa am "cadere de calciu". Dar atunci ce poate fi. Nu le-am spus nimic parintilor, ar trebui? Voi ce credeti:
1. De ce la ametesc in halul asta?
2. Sa le spun parintilor?
Mersi pentru timpul acordat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Poate fi anemie, ar trebui să spăui părinților și să mergi la un control.

| TotEuMa a răspuns:

E posibil sa fie si lipsa de calciu, mananca iaurt pentru ca are mai mult calciu decat laptele dulce, si ia si cateva suplimente de calciu, vitamina D eventual si alte vitamine (cred ca A e buna ). Incearca sa stai si la soare mai mult dar nu in orele cand e cea mai mare caldura. cam pe la orele 16/17. Sper ca ti.am fost de ajutor big grin.

| PsiholoagaTa a răspuns:

E lipsa de calciu si de la vreme. normal sa le spui parintilor.

| anonim123456 explică:

Dar daca mananc lactate si fructe multe cum e posibil sa am anemile/lipsa de calciu? crying

| anonim123456 explică:

Dar daca mananc lactate si fructe multe cum e posibil sa am anemie/lipsa de calciu? crying

| crackcrack a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Ia suplimente cu vitamine, incearca sa mananci mai consistent decat covrigul la scoala si mai ales spune-le parintilor ei te cunosc mai bine si te vor sfatui si ingriji cum trebuie. Nu ai de ce sa iti faci griji daca nu esti insarcinatalaughing Tuturor li se poate intampla in anumite perioade. A si incearca sa iesi cat mai mult la aer curat, sa te odihnesti etc. Sanatate!
Funda pls?

| sweeftw a răspuns:

1. Eu totusi cred ca e lipsa de calciu.
2.Da

| mongolo a răspuns:

Ia vitamine si calciu. Bine ar fi sa ai si o alimentatie mai buna.Asa am patit si eu si am luat vitamine si calciu si mi-a trecut. Spunele parintilor! Funda?