| ancuta96 a întrebat:

Maine am prima programare la ginecolog, fiindca nu am menstruatie regulata. Vreau sa va intreb in ce va consta un consult pentru menstruatie neregulata la 17 ani, tinand cont ca sunt virgina. Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Teoretic,nu ar trebui sa te consulte pe scaunul ginecologic si daca ai fi sau nu virgina. Tratamentul se da pe baza spuselor pacientului. Si chiar daca te consulta pe scaunul ginecologic, vede ca himenul este intact si mai departe nu umbla. Ecograful este cel mai concludent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a pus mâna pe burtă, m-a apăsat puţin.
Apoi mi-a recomandat un ecograf, nimic mai mult.