| Blondiee18 a întrebat:

Recent am ținut o dieta de detoxifiere iar acum mă gândeam să mă axez pe un stil de viață nou, acela fiind ovo-lacto-vegetarian. Mă poate ajuta cineva care este deja vegetarian sau care este cunoscător în acest domeniu cu niște îndrumări sau ce ar trebui să fac pentru început? Poate niște cărți pe domeniul acesta pe care aș putea să le citesc? Mulțumesc aticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Eu te-as sfatui vegetarian complet.

Exista o mica serie de discutii sustinute de walter veith (omul a pornit cu nutritia si acum se crede coleg de banca cu Isus), asa ca te-as sfatui sa vezi seria "Viata la superlativ" si sa ignori restul.

Apoi mai poti sa te uiti la prezentarile video ale dr Calin Marginean (blogul oficial are destule).

Apoi poti sa citesti cartea "studiul china", de campbell.