| HarukaAnase a întrebat:

Hei TPU, spuneti-mi si mie va rog cat m-ar costa un control ginecologic, unul orl, si un set de analize la o policlinica obisnuita? Multumesc, dau funda ^_^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie si daca esti platitor la Casa de Asigurari nu te costa nimic.

| wolder a răspuns:

Daca ai asigurare medicala pot fi gratuite

| GabrielaIoana a răspuns:

Sa o luam usor:
- control ginecologic aprox 50 lei
- la orl gasesti aici tot ce vrei https://www.sanador.ro/o-r-l/
- iar setul de analize, daca te referi la analize de sange, complete te duce cam pe la 80-90 cele standard (lipide, glucide, grasimi, vitamine din corp etc) si daca vrei si analize de hepatita dai cam 30-40 de lei in plus

| alinadianaaa a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi la un cabinet particular.Un control ginecologic costa in jur de 60 de lei.orl 50 lei, set de analize complet te ajunge cam la 230