| Marian2222 a întrebat:

Hei TPU, sunt baiat, am 17 ani si 1.74 inaltime. Tatal meu are 1.80 iar mama 1.62. Am ceva sanse sa mai cresc pana la 1.80? Si intrebare pentru fete: Care e inaltimea pe care ati prefera o la un baiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristinaCMH a răspuns:

Buna! Mai ai sanse sa cresti pana la 18 ani, insa maxim 1-2cm. De obicei stagnezi dupa ce ai trecut de pubertate.
Referitor la inaltimea 'ideala': preferintele difera de la o persoana la alta. Daca fata are 1.50, in nici un caz ca i-ar sta bine cu un baiat de 1.80.
Stai linistit, nu ramai singur toata viata.

2 răspunsuri:
| irinuta1113 a răspuns:

Cred ca asa vei ramane, eu cred ca inaltimea perfacta a unui baiat este de 1.75-1.80

| Trifoizambaret a răspuns:

Da, 1.75 e dragut la un băiat nu vrem sa fie mai inalt ca nu mai ajungem la el