| Zamfi1999 a întrebat:

Hei TPU, sunt portar la o echipa de fotbal dar din cauza miopie nu pot face performanta intrebarea mea este :
Imi pot pune lentile de contact de la 14 ani? imi trebuie neaparat si vreau sa stiu sigur pentru ca nu vreau sa renunt la ce imi place.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dante_Dante_1905 a răspuns:

Poti sa iti pui si la 9 ani, fratiorul meu din clasa a 2-a poarta de la 9 ani... Le poti purta dar daca nu le scoti zilnic is nu te cureti cand ti le pui la loc poti orbii, sa nu dormi cu ele noaptea. Si eu sunt portar happy

| Zamfi1999 explică (pentru Dante_Dante_1905):

rolling on the floor ce tare =) mersi mult de raspuns, doctora mea a zis ca vrea sa m-i le puna de la 15 ani