| JustRisa a întrebat:

Uneori cand mananc imi vine sa vomit, chiar si de la o bucatica de paine. Chiar daca imi e foame nu pot manca. Ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| saricica1 a răspuns:

Deseori chestia cu vomitatul sau alte simptome vin din propria gândire. Nu te mai gândi ca o sa ti se faca rau, si asa probabil ca nu o sa mai ai asa de apăsată senzatia. Cu timpul daca nu ai sa te mai gandesti ca iti este rau, vei reusi sa mananci ca un om oarecare

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru asa ceva exista medici.Nu mai cere, din lene, pareri pe site.

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand să iei Metoclopramid o să te ajute să mănânci fără să vomiți.

| cristimihailov a răspuns:

Interesant ca ai ales cel mai prost posibil raspuns din toate pe care le-ai primit.

Du-te odata la doctor. Cine iti spune ca nu e un inceput de ulcer, gastrita sau alte tampenii din astea care te pot afecta o viata.

Chiar aproape toti au vazut dr house, serialul, si au inceput sa se confunde cu personajul?

| Divy a răspuns:

Cel mai bine e să mergi la doctori e posibil să ai probleme digestive care se vor rezolva cu ceva pastile.
Poţi opta pentru usturoi, ardei iute şi o lingură de ulei se zice că ajută, acele lucruri nu le lua toate în acelaşi timp.
Alt remediu naturist ar fir grefa.
Multă sănătate!

| PogChamp a răspuns:

Esti insarcinata.