| MadaMadalina1234 a întrebat:

Hei TPU... Urgent, am nevoie de un raspuns sincer Ohappy happy
Am 13 ani.
Mereu,dar chiar MEREU,cand imi amintesc de fostul iubit,pe care inca il mai iubesc,am un gol in stomac si niste batai foarte,foarte rapide de inima.
Seara,desi mi-e somn nu pot sa dorm,ma trezesc foarte devreme, abia de reusesc sa dorm si eu 2-3 ore pe noapte.
Ajutor, va rog. Imi puteti spune daca e de la stres sau de la acel baiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 13 ani ai avut iubit, interesant!
Să fii îndrăgostită de școală.
Pa, pa.

| pufulescu a răspuns:

Este normal sa traiesti asa intens o dragoste la varsta ta, nu poti face nimic in privinta asta! O sa treaca, stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam imposibil sa isi dea seama cineva despre ce e vorba numai din ce ai zis tu.

| Mykymu a răspuns:

Mda... suferinta din dragoste la 13 ani. La filme erotice de cat timp de uiti? Ai grija la copilarie, ca la 30 de ani o sa zici ca ai imbatranit si mai ai cateva zile de trait. In legatura cu problema ta... mergi la un psiholog!

| Luci88 a răspuns:

Lipsa de sula copilitokiss tu invatata cu sula si acuma degetelusad

| Luci88 a răspuns:

Ei bataieeeee, sula multa sula chiar si in fundulet incearca

| Jolenne a răspuns:

Mie mi se pare foarte ciudat ce ai scris tu acolo... Ai 13 ani și vorbești despre fosta iubire și despre "iubitul" tău. Ideea este că nu ai vârsta corespunzătoare pentru a vorbi de astfel de lucruri. Nu știu, poate toți am simțit fluturași în stomac, sau l-am simpatizat pe colegul de bancă, dar iubit... la vârsta asta? Eu consider că ar trebui să te detașezi de chestia asta și să începi să te gândești la lucruri specifice vârstei tale.
Uite, nu vreau s-o iei în nume de rău sau să te simți judecată, dar fiecare vârstă are etape diferite prin care trebuie să le treci și nu este bine să te grăbești... Succes în a-l uita pe acel băiat totuși!

| kprone a răspuns:

Ai nevoie de bataie!

| pisicaalbastra a răspuns:

Nu te-ai gandit sa vorbesti cu un psiholog? Si eu am fost odata si m-au ajutat sfaturile psihologului enorm de mult.

| cristianapanda a răspuns:

Buna.....doar încearcă sa nu te mai gandesti la el...incearca sa te gandesti la altceva ...iti va trece cu timpul...gaseste alt băiat...problema ta este de la stres.....doar fi fericita...nu îl lasă sa te distrugă...meriti ceva mai bun... tepwp❤