| marilux a întrebat:

Vreau să încep prin a spune că mama lucrează exagerat de mult. La serviciu stă de dimineața (8:00) până seara (23:00) și nu mai vorbesc de câtă treabă face pe acasă...a și țin să precizez că la serviciu stă doar în picioare și muncește o zi DA, o zi NU. Are doar 44 de ani și mă simt oarecum prost pentru ea. Îmi este super frică să nu se îmbolnăvească de ceva și după să moară...
Credeți că sunt șanse să moară mai repede având în vedere că muncește atât de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robeeert1 a răspuns:

Ai spus că muncește și acasă, ai putea incepe prin a ajuta-o, adică să mai faci și tu din munca de acasă ca atunci când mama ta vine să aibă parte de puțină relaxare. Și nu este o regulă că o să moară mai repede, dacă are o muncă care ii face plăcere și nu este extenuantă atunci este chiar sănătos, în schimb dacă este stresată și muncește din greu șansele să dezvolte anumite boli crește. În primul rând ai grijă de ea, in al doilea rând fii sigur că atunci când este acasă nu mai are parte de factori de stres, adică încearcă să n-o superi, arătă-i că o iubești etc).