| anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am o prietena de 15 ani care fumeaza, dar nu des, 2 pe zi. Parintii ei vor sa o duca la spital sa-i faca analize de sange sa vada daca e sanatoasa. Ea de o saptamana nu a mai fumat deloc. La analize de sange se poate vedea ca ea fumeaza? Daca da, ce ar putea face sa nu se vada?
Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bahhnar a răspuns:

Eu cred ca dacă nu fumează de mult timp nu cred că se va cunoaște la analize nivelul de nicotină din sânge dar ar trebui sa întrebi un doctor pentru a te asigura.

1 răspuns:
| SoDerw a răspuns:

Da, se pot recunoaste anumite semne in sange ca ea fumeaza, si poate reusesti sa-i explici sa se lase de fumat pentru ca nu este sanatos. Bye!