| CaraxD a întrebat:

Heii TPU!
Am cam 1.62 - 1.63 inaltime si vreo 63 de kg. crying
Imi puteti spune cum asa putea sa slabesc mai repede?
P.S. : Fara caterinca happy!

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cu ajutorul unui medic nutritionist.

| Okkultist a răspuns:

Alimentatie adecvata, sport

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Ai putea sa manci mai putin si de mai multe ori (ca sa ajuti digestia), sa mananci mai putin si sa nu manci cu cel putin 3 ore inainte sa te pui sa dormi, si cel mai important intodeauna sa faci ceva (nu neaparat flotari)dar sa nu stai pe degeaba. Mult noroc la slabit si sper ca te-am ajutat.

| nanalicious a răspuns:

Eu zic să nu mânânci după ora 18:30 și să renunți la dulciuri. Fundă?

| geta123 a răspuns:

Ceea ce te ajuta mult este sportul. poti incepe sa faci aerobic spre exemplu...sunt diferite lectii pe youtube..sau sa alergi...o ora au chiar mai mult...nu uita sa mananci echilibrat...sa iti faci ore fixe la care sa mananci in fiecare zi...si ultima masa in general sa fie cu trei ore inai te de a te culca pentru a digera mai bine... sper sa te fi ajutat...u asa am slabit 10 kg in 3 luni