| Alli23 a întrebat:

Heii TPU. am venele la maini foarte umflate. care poate fi cauza? Am fost la cardiolog si mi-a spus ca nu am nimic la inima, analizele mi-au iesit bune toate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

In ce sens foarte umflate?
Venele superficiale ies in evidenta la fiecare dintre noi pe maini, cu mici diferente intre tipul de piele al fiecaruia.Nu ai ce sa faci in acest sens si cu atat mai mult nu te-ar ajuta la nimic...

| SasNetRomania a răspuns:

Inseamna sa mai lasi faceboul, telefonul si tableta/mouseul ca ramai fara maini laughing) mai iesi pe afara sau vacanta fara laptop sau telefonwinking

| nubo1986 a răspuns:

Circulatie proasta, daca sunt si prea reci sau calde(iti transpira). exercitii motrice la nivelul membrelor superioare zilnic