| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Aseara cand faceam dus am observat o umflatura in interioru vaginului cam la 5cm de la intratrea in vagin. Mentionez ca de cateva zile sunt constipata. Credeti ca are legatura? Sau sa ma alarmez in privinta umflaturii nedureroase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mihaiion2 a răspuns:

Bine ca ai observat. Nu cred ca are legaturaa cu constipatia dar poate fi o posibila boala cu transmitere sexuala; cea mai frecventa este sifilisul iar leziunea sifilitica primara este ca o umflatura cu margini dure la palpare si nedureroasa. Trebuie sa faci o analiza care se cheama VDRL; daca iese pozitiv de urgenta la medic.

| anonimus102938475665748392091 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la consultare medicala! Funda?